Rubriky
Hip Hop

Bart Simpson: Nejoblíbenější hiphopový krok

Bart Simpson je zřejmě nejoblíbenější krok v tanečním stylu Hip Hop. Inspirací mu byl úspěšný animovaný seriál Simpsonovi. Jak jej tancovat?

Bart Simpson: Taneční krok, který znají všichni

Bart Simpson je název tanečního kroku, který můžeme zařadit pod taneční styl Hip Hop. Časově jej můžeme zařadit k tzv. „middle school“, tedy období poměrně velkého hiphopového rozmachu v 90. letech. Z tohoto období pochází i řada dalších známých tanečních kroků jako např. Criss Cross, Steve Martin, Running Man, Roger Rabbit, atd. Právě Bart Simpson je z nich ale nejoblíbenější.

Více informací o tanečním stylu Hip Hop najdete na webu 331 Dance Studia Olomouc:
www.331.cz/tanecni-styly/hiphop

A proč je zrovna Bart Simpson tak oblíbený? Vysvětlení je poměrně jednoduché. Tento taneční krok patří k těm jednodušším, takže není problém jej naučit i děti. Právě dětem se navíc líbí jeho název a spojitost s oblíbeným animovaným seriálem The Simpsons (Simpsonovi), což je pro ně motivatce se jej naučit a při tancování používat.

O tom, že tento způsob motivace malých tanečníků funguje, by mohli vyprávět třeba lektoři olomouckých tanečních kroužků Streetdance Kids pro děti ve věku 9-12 let i lektoři tanečních kurzů Streetdance Juniors pro teenagery ve věku 13-16 let.

Když animovaný seriál inspiruje tanečníky

Opravdu je to tak. Postava Bartoloměje Jojo „Bart“ Simpsona, desetiletého rošťáka, který byl časopisem Time vedle Franka Sinatry či Stevena Spielberga umístěn do žebříčku padesáti nejvlivnějších osobností v zábavním průmyslu, inspirovala tanečníky ke vzniku tohoto tanečního kroku.

Seriál se vysílá od 17. prosince 1989 dosud, a to v hlavním vysílacím čase na televizní stanici Fox. K dnešnímu dni mají Simpsonovi 31 řad, čímž překonali dosavadní rekord seriálu Flintstoneovi v počtu dílů. Za zmínku také stojí fakt, že Simpsonovi mají svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Jméno Bart je přesmyčka slova „brat“, tedy „spratek“. A přesně tak má působit i tento hiphopový krok.

Naučte se tancovat Barta Simpsona

Jak tancovat krok nazvaný Bart Simpson? Mrkněte na výukové video, ve kterém vás to tanečnice 331 Dance Studia Olomouc Fuffy & Maki naučí. A pokud byste kromě videa ocenili i podrobnější slovní popis, najdete jej na této stránce.

Autor: Tanec-Online.cz

Tanec-Online.cz je online projekt 331 Dance Studia Olomouc určený začínajícím tanečníkům, kteří se věnují tanečním stylům spadající pod pouliční tanec (Street Dance). Najdete tu výuková taneční videa, tzv. tutoriály k jednotlivým tanečním krokům, jejich variantám i kombinacím.

>