Rubriky
Články o tanci

Tanec-Online.cz startuje

Výuková taneční videa především pro začínající tanečníky, taneční kroky, jejich varianty a kombinace. Tak to je nový projekt Tanec-Online.cz.

Co je to Tanec-Online?

Dovolte, abychom vás přivítali na webových stránkách projektu Tanec-Online.cz. O co jde a na co se můžete těšit? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Tanec-Online.cz je video série 331 Dance Studia Olomouc, které se zaměřuje na pouliční tanec (Street Dance) a současný tanec (Contemporary Dance). Na těchto stránkách budou průběžně zveřejňována výuková taneční videa (tzv. tutoriály) určené především začínajícím tanečníkům. Ze začátku se budeme zaměřovat především na taneční styly Hip Hop a House Dance, později určitě přidáme i další taneční styly.

Hip Hop, House Dance a několik dalších tanečních stylů (Popping, Locking, atd.) označujeme souhrnným pojmem Street Dance, tedy pouliční tanec. Jde o tance, které se vyvíjely mimo taneční studia (typicky na ulici, školním hřišti, v parku, atd.). Vznikly přirozeně v reakci na hudbu, sociální situaci, atd., na rozdíl od mnoha jiných tanců tedy nebyly uměle vytvořeny na tanečních sálech.

Více informací o Street Dance najdete na webu 331 Dance Studia Olomouc:
www.331.cz/tanecni-styly/street-dance

Taneční kroky pro začátečníky

Cílem projektu Tanec-Online.cz je seznámit začínající tanečníky s několika nejpopulárnějšími tanečními kroky. Kromě toho tu ale najdete i varianty jednotlivých kroků a jejich kombinace, krátké taneční vazby / sestavy i nejrůznější taneční cvičení (workouty). Naučíme vás také to, jak se správně zahřát před taneční lekcí (tzv. warm-up), i to, jak se protáhnout a zvyšovat si tak svou flexibilitu (tzv. stretching). Warm-up a stretching by totiž měly být součástí každého tréninku, nejen tanečního.

Žádné video tutoriály samozřejmě nenahradí žádnou živou taneční lekci. Prostřednictvím psaných slov ani videa vám nedokážeme popsat všechny detaily, nedokážeme vám zprostředkovat skvělou atmosféru, která panuje na tanečních kurzech, neseznámíme vás s ostatními tanečníky, kteří se také věnují stejným tanečním stylům. Nic z toho bohužel neumíme. Video tutoriály ale mají jiný účel. Fungují jako doplněk k tanečním kroužkům a kurzům, mohou se také hodit v případech, kdy z jakýchkoliv důvodů „živý“ trénink nemůžete navštívit. A nemusí jít pouze o nouzový stav, který Vláda České republika vyhlásila v souvislosti s pandemií nového koronaviru COVID-19 v roce 2020.

Bavte se a tancujte naživo i online

Na závěr nezbývá než popřát, ať se vám náš projekt Tanec-Online.cz líbí. Ať se díky němu dozvíte něco nového a ať se něco nového i naučíte. Jednotlivá taneční videa budeme zveřejňovat postupně, doporučujeme se tedy na www.tanec-online.cz pravidelně vracet 🙂

Autor: Tanec-Online.cz

Tanec-Online.cz je online projekt 331 Dance Studia Olomouc určený začínajícím tanečníkům, kteří se věnují tanečním stylům spadající pod pouliční tanec (Street Dance). Najdete tu výuková taneční videa, tzv. tutoriály k jednotlivým tanečním krokům, jejich variantám i kombinacím.

>